Türkiye'nin Her Yerine Aynı Gün Kargo

Bitki Çayları

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 11 (2 Sayfa)

-

rating

Melissa Çayı (Metal Kutu)

Melisa ÇayıMelisa bitkisi (Melissa officinalis) nane familyasındandır ve genel olarak sakinleştirici etkisiyle bilinir. Özellikle stres ve kaygıyı azaltmak, uyku düzenini sağlamak, iştah açmak için kullanılan melisa çayı Orta Çağ, hatta daha önceki dönemlere kadar giden bir geçmişe sahip. En eski kullanımının böcek ısırıklarına karşı olduğu biliniyor.Yabani olarak güney Avrupa ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetişen melisa limona benzer hafif bir kokuya sahiptir ve yaz aylarının sonuna doğru küçük beyaz çiçekler açar. Bil..

11,00TL

Vergiler Hariç: 11,00TL

-

rating

Adaçayı (Metal Kutu)

Yumuşak ve tatlı bir tadı olan adaçayı taze, kurutulmuş yapraklar veya toz şeklinde yıl boyunca bulunabilir. Adaçayı yaprakları griye çalan yeşil renktedir ve sivri uçlu yaprakların üzerindeki damarlar oldukça belirgindir. Tarih boyunca hem gıda olarak hem de sağlığa faydaları ile bir tedavi aracı olarak geniş çaplı kullanılmıştır ve günümüzde artarak kullanılmaya devam edilmektedir. Adaçayının bilimsel adı olan ve Latinceden türetilen Salvia officinalis “korunmuş”, türün genel adı olan ve yine Latince “Salvere”den türetilen..

9,00TL

Vergiler Hariç: 9,00TL

-

rating

Biberiye Çayı (Metal Kutu)

Yaprak dökmeyen küçük bir ağaca benzeyen biberiye bitkisi çam kokusuna benzer kokusuyla başta balık ve et yemekleri olmak üzere mutfaklarda pek çok yemeğe lezzet vermek amacıyla baharat olarak tüketilmekte.Yıl boyu bulunabilen taze biberiye nanenin de dahil olduğu “Labiatae” ailesindendir. Yaprak dökmeyen çalı şeklinde bir görünüme sahip olan bitki çam ağacı benzeri yapraklara sahiptir.Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır?Biberiyeyi pek çok farklı yöntemlerle tüketmek mümkün ve bunların arasında hazırlanışı en kolay olanlarda..

9,00TL

Vergiler Hariç: 9,00TL

-

rating

Dağ Ada Çayı (Metal Kutu)

Yayla çayı olarak da bilinen dağ çayının 2-3 cm büyüklüğündeki yaprakları, koyu gri renkte, tüylü, sert ve derimsi bir görünüme sahiptir. Adaçayına çok benzeyen dağ çayı, yapraklarının sertliği ile adaçayından ayrılır. Çok yıllık bir bitki türüdür. Ülkemizde 10-15 kadar çeşidi yetişen dağ çayı, bünyesinde flovanlar, uçucu yağlar ve çeşitli kimyasallar barındırmaktadır. Aromatik, otsu bir bitki türü olan dağ çayı, içerisindeki yağların zenginliği sayesinde pek çok ilaç yapımında da kullanılmaktadır.Dağ çayı nerede yetişir?Bal..

9,00TL

Vergiler Hariç: 9,00TL

-

rating

Ihlamur Çayı (Kraft Paket)

Avrupa’da, halk arasında yüzyıllardır çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ıhlamur, Tilia olarak bilinen ıhlamur ağacından (lime tree) elde edilir. En sık rastlanan ıhlamur ağacı türleri, Tilia cordata ve Tilia platyphyllos’dur. İki ağacın birbirinden farkı, yapraklarının büyüklüğüdür. Ihlamur çayı geleneksel olarak sinirleri yatıştırmak ve kaygı giderici olarak kullanılmaktadır.Ihlamur ağacı oldukça hızlı büyür ve 15-25 metre uzunluğa erişebilir. Sağlığa faydalı ve çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ..

8,00TL

Vergiler Hariç: 8,00TL

-

rating

Karabaş Otu Çayı (Metal Kutu)

Akdeniz bölgesine özgü bitkilerden biri olan karabaş otu Fransız lavantası, İspanyol lavantası olarak da bilinir ve Latince adı “Lavandula stoechas”dır. 30-100 santime kadar uzayan bitki, ilkbaharın son aylarında ya da yaz aylarının başında çiçek açar.Çiçekleri pembe ve mor renkleri arasındadır. Karabaş Otu Çayı Nasıl Yapılır?Karabaş otu çayını kurutulmuş ya da taze bitkiden hazırlayabilirsiniz ancak aktarlarda genellikle kurutulmuş karabaş otu satılmaktadır. 2 büyük bardak çay için 3-4 çay kaşığı kurutulmuş karabaş otu..

8,00TL

Vergiler Hariç: 8,00TL

-

rating

Köknar Çayı (Metal Kutu)

Göknar diğer ismi ile köknar olarak bilinir türkiyede yaklaşık 215 bin hektar göknar ormanı bulunmaktadır. Göknar ağacı yaklaşık 40 metreye kadar boylanır, Göknar yaprağının alt kısmında beyaz çizgiler bulunur sonbaharda kozalakları olgunlaşır ve pulları dökülür. yaz kış yaprağı dökülmeyen bir ağaç türüdür. Göknar ağacı çam sınıfındandır ama kokusu ile diğer türlerinden ayırt edebilirsiniz. Kül rengi gövde kabuğu gençken pürüzsüzdür.Göknar Nerede Yetişir ?Kuzey yarım kürede ılıman iklim bölgelerinde, yüksek dağlık kesimlerin..

9,00TL

Vergiler Hariç: 9,00TL

-

rating

Limon Kekiği Çayı (Kraft Paket)

Limon kekiği, limon aromalı, yaprak dökmeyen, uzun ömürlü bir bitkidir. Bitkinin gerçek adı ve kökeni ile ilgili büyük bir kafa karışıklığı vardır. Son DNA analizleri, bitkinin melez veya çaprazlama olmadığını, 1811 yılında ilk tarif edildiği gibi ayrı bir tür olduğunu göstermektedir.Limon kekiği, 10 cm ile 30 cm arasında çalı formunda yayılım gösterir. Güneşi ve iyi drenajlı toprağı tercih eder. Çiçeklenme zamanı yazın ortaları ve sonundadır. Pembeden mora kadar olan renklerdeki çiçekleri arıla..

8,00TL

Vergiler Hariç: 8,00TL

-

rating

Papatya Çayı (Metal Kutu)

Yüzyıllardır kullanılan papatya üzerine 20 yıldan bu yana yapılan araştırmalar geleneksel olarak kullanımının yararlarını bilimsel sonuçlarla destekliyor. Papatya bitkisinin bu kadar çok popülerlik kazanması modern tıpta üretilen pek çok ilacın içerisinde etken madde olarak kullanılmasını sağlıyor. ABD merkezli “Herb Research Foundation” kurumunun yaptığı açıklamaya göre dünya genelinde her gün 1 milyon bardak papatya çayı tüketilmekte.Ülkemizde olduğu gibi pek çok yerde papatya dendiğinde anlaşılan Alman (German chamomile) ..

9,00TL

Vergiler Hariç: 9,00TL

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 11 (2 Sayfa)